Reede, 12. mai 2017

Tee ise: suvine uksepärg

See kevad ja soe tuleb sel aastal jube vaevaliselt, niiet kui ilm mõnusat suvetunnet ei paku, siis tulevad appi erinevad kodusisustus elemendid. Nüüd peaks isegi kõige laisematel jõulupärjad ustelt maha võetud olema (aga ilma naljata ma nägin veel aprilli lõpus jõulupärga ühe kodu uksel) ja kui tahaks sinna asemele midagi kevadesse-suvesse sobivat, siis täna on mul selleks üks lihtne tee ise õpetus - lilleline uksepärg, mis tegelikult võib rippuda ka väravas või kuuriseinal või kasutada hoopis lauakaunistusena.Pärja tegemine ei ole üldse raske ja kiired nobenäpud jõuaksid sellise pärjakese veel ka emale emadepäevaks meisterdada või siis emad, võtke lapsed kampa ja meisterdage koos.

Meisterdamiseks vajate:
Painduvaid puuoksi (siin kehtib reegel, et mida peenemad, seda painduvamad)
Oksakääre, et oksi lõigata
Valget värvi (Spreivärvi, et pärg valgeks värvida või siis mõnda muud meelepärast tooni. Võib jätta pärja ka naturaalseks, kuid minu meelest valge või mõni mahe pastelne toon annab suvist tunnet juurde).
Kunstlilli
Liimipüstolit (teoreetiliselt sobib ka pva vms liim, aga siis on kuivamisaeg kõvasti pikem)


Alustuseks on vaja oksad pärjaks painutada. Mina valisin esimeseks oksaks sellise, mis on nii pikk, et annab pärja suuruse välja ja natuke peale. Painutan ringiks ja otsa keeran ümber oksa ja kõik teised oksad hakkan ükshaaval sinna ümber võruma.
Valmis, kuid veel värvimata pärg. Oksi kulus üks suurem peotäis ja enamus olid mul nii meetri pikkused.

Mina värvisin pärja spreivärviga kahel korral üle. Kuivas ülikähku, kahe pihustamise vahe oli ehk 10minutit ja teised 10 minutit hiljem hakkasin juba lilleõisi peale liimima. Kunstlilled on mul ostetud Keila Sõbralt Sõbrale poest ja osa neist olid algselt küünlarosetid, kokku maksid ehk euro. See oligi ainuke otsene kulu, sest spreivärv oli kodus olemas. Võimalusel soovitan lilleõied osta kaltsukast või ehk mõnest odavast poest (Tiger, Koduekstra, Jysk), lillepoes maksate kunstlillede eest kaugelt liiga palju sellise projekti jaoks. 
Mul on tunne, et me nüüd meelitame selle pärjaga uksel soojad ilmad välja :)

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar