laupäev, 21. november 2015

DIY: Jõuluehted - pärlitega kuusekuulid

Kuigi mul on tunne nagu suvi oleks alles lõppenud, siis postkasti potsatavad jõulureklaamid tuletavad meelde, et tegelikult ei olegi see püha enam kuigi kaugel ja paras aeg on hakata jõulukaunistuste kallal nokitsema. Mul on see aasta plaanis paras ports kuuseehteid ise teha, lisaks tahaks lapsega koos kaarte meisterdada. Kuna mul on plaan mõned ehted kingituseks kuuse alla sättida ja paar kaarti enne pühi vanaemale kinkida, siis ongi juba õige aeg asjadega algust teha.


Vaja läheb:
Kuumaliimipüstol + liimipulgad, 2 suuruses pärlid, pael, pall
Mina kasutasin ühest varasemast katki läinud jõuluehtest järgi jäänud plastikpalle, aga ideaalselt sobivad kangapoodides müüdavad penoplastist pallid (näiteks Abakhanis on sellised) või tühjad kindermunad.

Töö protsess:
Tegelikult on tegemist väga lihtsalt valmistavate ehetega. Vajuta natuke liimi pallile ja pane pärl sinna sisse ja kata nii terve pall (võib ka otse pärlile liimi lasta ja siis selle pallile vajutada, aga ma isiklikult eelistasin panna liimi pallile ja siis pärli sinna sisse). Ära unusta paela - mina liimisin selle samuti kuumliimiga. Kasutasin kahes erinevas suuruses pärle, aga kiire googeldamine andis variante ja ühesuuruste (proovisin algul ainult suurte pärlitega, aga mulle meeldis kahes suuruses pärlitega rohkem, ilusam jääb kui need siiski väga eineva suurusega ei ole) või mitmevärvilistele analoogidele (näiteks must-valge, valge-kuldne, valge-punane). Ainuke asi, mida peaks jälgima, et pärl liimida külge pidi mitte otsa pidi, sest muidu jääb pärli otsas olev auk näha, külge pidi liimides aga varjab kõrval olev pärl selle ära.

***
Mitu ehet hiljem jõudsin siiski järeldusele, et ühesuurustest pärlitest ehe jääb kenam!

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar