neljapäev, 26. november 2015

DIY: Jõuluehted - lambipirnist lumememmed

Raiko aeg-ajalt ikka naerab, et ma hoarder olen, aga antud tee-ise-projekt on ehtne näide sellest, et midagi ei tasu ära visata ja kõike läheb millekski vaja!


Vaja läheb:
Vanu lambipirne, svammi, pintslit, valget ja musta värvi, oranži värvipliiatsit, puuoksi, riideriba, kuumaliimipüstol + liimipulgad

Töö protsess:
Esimese asjana liimi lambipirnile liimipüstoli abil pael, seejärel teibi kinni pirni sokli osa (svammiga värvides on raske väga täpne olla), värvi pirni klaasist osa svammi abil valgeks. Svammi kasutamine on oluline, sest pintsliga klaasile värvides jääb tulemus jutiline ja katab halvasti, svammiga saab kergelt reljeefse tulemuse (minu enamus fotod on tehtud välguga, niiet klaas kumab läbi veidi rohkem kui reaalis). Seejärel riputa nööri abil lambipirn kuivama.

Kui valge värv on kuivanud, siis liimisin mina lumememmedele sallid kaela ja ninad ette. Ninaks kasutasin värvilise pliiatsi süsi - teritasin pliiatsit kuni süsi oli nii pikk, et sai ära murda. Algse mõttena plaanisin hambaorgi ots oranžiks värvida ja siis kuumaliimiga liimida, aga ma ei mallanud värvimi kuivamist oodata, lisaks oleks pidanud ma oranži segama hakkama. Aga vabalt võib nina ka joonistada.
Seejärel joonistasin musta värviga silmad, suu ja kõhule täpid. Vabalt võib ka markerit või vildikat kasutada.
Järgmine samm on vabatahtlik ja kui mul üks kahene preili poleks kõrval kurba nägu teinud, siis oleksin sellest sammust loobunud, aga kuna mul olid lumememme käteks mõeldud oksad juba toas, siis sai seegi ette võetud. Käte liimimiseks tuleb kasutada veidi rohkem liimi ja võimalikult kergeid oksi ning arvatavasti saan ma neid jõulude ajal mitu korda tagasi liimida.
Viimasena eemaldasin teibi ja värvisin lambipirni sokli osa mustaks ja lumememm saigi musta kaabu pähe.

1 kommentaar: