kolmapäev, 3. veebruar 2016

Magamistoa lagi

Nädalavahetusel oli meil minu vanemate näol kaks paari abikäsi juures, kes ehitas, kes mängis lastega.
Päris algselt oli meil plaan lakke lauad panna täispikkuses, aga siis Raiko kuidagi möödaminnes mainis, et mõtle kui siin ka tala oleks nagu koridoris ja kuna mulle see mõte nii meeldis, siis oligi otsustatud. Kui koridoris on algne laetala, millest kahele poole lauad pandud sai, siis magamistoa lae tõime madalamale ja tekitasime sinna kunstliku tala. Piisas mul vaid papale seda mainida kui ta juba mööte küsis.

Plaanisime teha kõike võimalikult lihtsalt ja päris millimeetri täpsusega kõike loodi ajada polnud plaanis, mõtlesime ehitada vana lae järgi. Selgus, et vana lagi on aga oma 7cm loodist väljas, niiet vana järgi siiski ei teinud, vaid ajasime loodi. Siiani oleme kõik laed majas kruvidega kinnitanud, see kord kasutasime minu vanemate naelapüstolit - palju kiirem ja mugavam, naelad on odavamad ka kui kruvid. Tööjaotus oli järgmine: mina järkisin laudu, papa andis neid Raikole kätte ja lõikas villa, Raiko lasi naelapüstoli abil lakke ja ema vaatas laste järgi :) 


Nüüd on vaja paar nädalat oodata ning lasta puidul veidi kuivada ja siis saab lae valgeks võõbata - ikka nii, et puit jääb läbi kumama. No ja pärast seda on juba lühtri kord!

2 kommentaari:

  1. Ma ei tea millega sa värvid need lauad aga minul oli neid juba raske enne lakke paigaldust toonida. :D

    VastaKustuta
    Vastused
    1. Meil on samad lauad ka koridori laes, seal värvisime valgemööblivärviga ühe korra. Polnud mingit probleemi - värv jäi hästi peale ja jäi ilus valge, kuid samas puit kumab läbi.

      Kustuta